Assmann WSW Components A-TB381-TT19
Part No.:
A-TB381-TT19
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM
Shipping
A-TB381-TT19 Information
Type:
Plug for Unshrouded Header
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
90°
Termination Style:
Screw
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C