Assmann WSW Components A-TB381-OP24
Part No.:
A-TB381-OP24
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Description:
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.81MM
Shipping
A-TB381-OP24 Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Header, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions:
24
Positions Per Level:
24
Number of Levels:
1
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C