Assmann WSW Components A-TB381-ED02SB
Part No.:
A-TB381-ED02SB
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 3.81MM PCB
Shipping
A-TB381-ED02SB Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
A-TB381
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
8 A
Voltage:
300 V