Assmann WSW Components A-TB350-TF02
Part No.:
A-TB350-TF02
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P TOP ENTRY 3.5MM PCB
Shipping
A-TB350-TF02 Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
A-TB350
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
10 A
Voltage:
125 V