Assmann WSW Components A-TB350-TE04
Part No.:
A-TB350-TE04
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 4POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Shipping
A-TB350-TE04 Information
Series:
A-TB350
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
125 V