Assmann WSW Components A-TB350-T503
Part No.:
A-TB350-T503
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Shipping
A-TB350-T503 Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
A-TB350
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
250 V