Assmann WSW Components A-TB0762-12MPA01-GN
Part No.:
A-TB0762-12MPA01-GN
Shipping
A-TB0762-12MPA01-GN Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
400 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C