Assmann WSW Components A-TB0500-07CWA01-BU
Part No.:
A-TB0500-07CWA01-BU
Category:
Wire to Board
Shipping
A-TB0500-07CWA01-BU Information
Series:
A-TB0500
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
16 A
Voltage:
250 V