Assmann WSW Components A-TB0381-19MPM01-GN
Part No.:
A-TB0381-19MPM01-GN
Shipping
A-TB0381-19MPM01-GN Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
45°
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C