Assmann WSW Components A-TB0381-18MPG01-GN
Part No.:
A-TB0381-18MPG01-GN
Shipping
A-TB0381-18MPG01-GN Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Vertical
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C