Assmann WSW Components A-TB0350-15MPA03-GN
Part No.:
A-TB0350-15MPA03-GN
Shipping
A-TB0350-15MPA03-GN Information
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Solder
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C