Assmann WSW Components A-TB0350-11SRG01-GN
Part No.:
A-TB0350-11SRG01-GN
Shipping
A-TB0350-11SRG01-GN Information
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
180°
Termination Style:
Screw - Rising Cage Clamp
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.08-1.5mm²
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C