Assmann WSW Components A-TB0350-04CWA01-BK
Part No.:
A-TB0350-04CWA01-BK
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERMINAL BLOCK
Shipping
A-TB0350-04CWA01-BK Information
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
7 A
Voltage:
300 V