Conesys AE770W18-11PX
Part No.:
AE770W18-11PX
Description:
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Shipping
AE770W18-11PX Information
Number of Positions:
11
Shell Size - Insert:
18-11
Orientation:
X
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Color:
Olive Drab
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VDC