Conesys AE770W14-18PX
Part No.:
AE770W14-18PX
Description:
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP
Shipping
AE770W14-18PX Information
Number of Positions:
18
Shell Size - Insert:
14-18
Orientation:
X
Shell Finish:
Olive Drab Cadmium
Color:
Olive Drab
Current Rating (Amps):
7.5A
Voltage Rating:
600VDC