Vishay Sprague 695D474X0050D2T
Part No.:
695D474X0050D2T
Package:
1810 (4724 Metric)
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 50V 1810
Shipping
695D474X0050D2T Information
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" L x 0.095" W (4.70mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)