Vishay Sprague 695D155X9050E2T
Part No.:
695D155X9050E2T
Package:
2410 (6024 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 50V 2410
Shipping
695D155X9050E2T Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.095" W (6.00mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)