Vishay Sprague 695D155X5035D2T
Part No.:
695D155X5035D2T
Package:
1810 (4724 Metric)
Description:
CAP TANT 1.5UF 5% 35V 1810
Shipping
695D155X5035D2T Information
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" L x 0.095" W (4.70mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)