Vishay Sprague 595D685X96R3T8T
Part No.:
595D685X96R3T8T
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 0805
Shipping
595D685X96R3T8T Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)