Vishay Sprague 595D224X9050T2T
Part No.:
595D224X9050T2T
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 50V 0805
Shipping
595D224X9050T2T Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15.3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)