Vishay Sprague 595D154X0050T2T
Part No.:
595D154X0050T2T
Description:
CAP TANT 0.15UF 20% 50V 0805
Shipping
595D154X0050T2T Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
18Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)