Vishay Sprague 595D105X9020T8T
Part No.:
595D105X9020T8T
Description:
CAP TANT 1UF 10% 20V 0805
Shipping
595D105X9020T8T Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.043" W (2.20mm x 1.10mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)