Vishay Sprague 594D107X96R3B2T035
Part No.:
594D107X96R3B2T035
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1611
Shipping
594D107X96R3B2T035 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)