Vishay Sprague 594D106X0020B2T
Part No.:
594D106X0020B2T
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Shipping
594D106X0020B2T Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
850mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)