Vishay Sprague 592D475X9025C2T15H
Part No.:
592D475X9025C2T15H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2812
Shipping
592D475X9025C2T15H Information
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)