Vishay Sprague 592D337X0004C2T20H
Part No.:
592D337X0004C2T20H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 4V 2812
Shipping
592D337X0004C2T20H Information
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)