Vishay Sprague 592D226X9016D2W15H
Part No.:
592D226X9016D2W15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Shipping
592D226X9016D2W15H Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)