Vishay Sprague 592D107X9016C2T20H
Part No.:
592D107X9016C2T20H
Description:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2812
Shipping
592D107X9016C2T20H Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)