Vishay Sprague 592D106X9010B8T15H
Part No.:
592D106X9010B8T15H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1611
Shipping
592D106X9010B8T15H Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)