Vishay Sprague 591D335X9025B2T15H
Part No.:
591D335X9025B2T15H
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 1611
Shipping
591D335X9025B2T15H Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)