YAGEO 5.0SMDJ15CA/TR13
Part No.:
5.0SMDJ15CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
5.0SMDJ, DO-214AB, 15V, 24.4V, R
Shipping
5.0SMDJ15CA/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
5.0SMDJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
205A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)