YAGEO 30KPA90A/TR13
Part No.:
30KPA90A/TR13
Description:
TVS P600 90V 146.4V 1
Shipping
30KPA90A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
207A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)