YAGEO 30KPA84A/B
Part No.:
30KPA84A/B
Description:
TVS P600 84V 139.2V BOX
Shipping
30KPA84A/B Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
84V
Voltage - Breakdown (Min):
93.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
139.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
217.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)