YAGEO 30KPA72A/TR13
Part No.:
30KPA72A/TR13
Description:
TVS P600 72V 114V 13"
Shipping
30KPA72A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
72V
Voltage - Breakdown (Min):
80.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
114V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
265.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)