YAGEO 30KPA66CA/TR13
Part No.:
30KPA66CA/TR13
Description:
TVS P600 66V 107V 13"
Shipping
30KPA66CA/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
66V
Voltage - Breakdown (Min):
73.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
107V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
283.2A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)