YAGEO 30KPA58A/B
Part No.:
30KPA58A/B
Description:
TVS P600 58V 92.4V BOX
Shipping
30KPA58A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
92.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
327.9A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)