YAGEO 30KPA51CA/B
Part No.:
30KPA51CA/B
Description:
TVS P600 51V 86.4V BOX
Shipping
30KPA51CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
86.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
350.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)