YAGEO 30KPA48CA/TR13
Part No.:
30KPA48CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
P600, Axial
Description:
TVS P600 48V 81.6V 13
Shipping
30KPA48CA/TR13 Information
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
P600, Axial
Series:
30KPA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
81.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
371.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)