YAGEO 30KPA42A/B
Part No.:
30KPA42A/B
Description:
TVS P600 42V 72V BOX
Shipping
30KPA42A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
42V
Voltage - Breakdown (Min):
46.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
420.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)