Littelfuse Inc. 30KPA39A-HR
Part No.:
30KPA39A-HR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 39VWM 67.2VC P600
Shipping
30KPA39A-HR Information
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
30KPA-HR
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
39V
Voltage - Breakdown (Min):
43.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
67.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
450.9A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)