YAGEO 30KPA36A/TR13
Part No.:
30KPA36A/TR13
Description:
TVS P600 36V 61.8V 13
Shipping
30KPA36A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
61.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
490.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)