YAGEO 30KPA30A/B
Part No.:
30KPA30A/B
Description:
30KPA, P600, 30V, 55.2V, BOX
Shipping
30KPA30A/B Information
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
55.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
548.9A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)