YAGEO 30KPA288A/TR13
Part No.:
30KPA288A/TR13
Description:
TVS P600 288V 469.9V
Shipping
30KPA288A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
288V
Voltage - Breakdown (Min):
321.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
469.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
64.5A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)