YAGEO 30KPA270A/TR13
Part No.:
30KPA270A/TR13
Description:
TVS P600 270V 436.2V
Shipping
30KPA270A/TR13 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
270V
Voltage - Breakdown (Min):
301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
436.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.5A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)