YAGEO 30KPA260CA/B
Part No.:
30KPA260CA/B
Description:
TVS P600 260V 416V BOX
Shipping
30KPA260CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
260V
Voltage - Breakdown (Min):
290.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
416V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
72.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)