YAGEO 30KPA258CA/B
Part No.:
30KPA258CA/B
Description:
TVS P600 258V 416.4V BOX
Shipping
30KPA258CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
258V
Voltage - Breakdown (Min):
288.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
416.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
72.8A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)