YAGEO 30KPA240A/B
Part No.:
30KPA240A/B
Description:
TVS P600 240V 387V BOX
Shipping
30KPA240A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
240V
Voltage - Breakdown (Min):
268.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
387V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
78.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)