YAGEO 30KPA216CA/B
Part No.:
30KPA216CA/B
Description:
TVS P600 216V 348.6V BOX
Shipping
30KPA216CA/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
216V
Voltage - Breakdown (Min):
241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
348.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
86.9A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)