YAGEO 30KPA198A/B
Part No.:
30KPA198A/B
Description:
TVS P600 198V 319.8V BOX
Shipping
30KPA198A/B Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
198V
Voltage - Breakdown (Min):
221.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
319.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
94.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)