YAGEO 30KPA180CA/B
Part No.:
30KPA180CA/B
Description:
TVS P600 180V 290.4V BOX
Shipping
30KPA180CA/B Information
Packaging:
Tape & Box (TB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
290.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
104.3A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)